YAZILI BASIN

İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yapımı gerçekleştirilen Küçükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin temeli atıldı.
İstanbul İl Özel İdaresi, Küçükçekmece'ye 46 üniteli bağımsız bir ağız ve diş sağlığı merkezi kazandırıyor. Merkezin temel atma töreni Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi. 

Törene Bakan Müezzinoğlu'nun yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Genel Meclisi Birinci Başkan Vekili Hayrettin Çelik, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, Küçükçekmece Kaymakamı Orhan Öztürk, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, İl Genel Meclisi Üyeleri, İl Özel İdaresi Bürokratları ve vatandaşlar katıldı. 

Törende konuşan Bakan Müezzinoğlu, sağlık hizmetlerinde 2002 yılında 110 bin yatak kapasitesi ile hizmet verilirken bugün bu rakamın 40 binin koğuş sisteminden nitelikli yatak sistemine getirildiğini ifade etti. Gelecek 5 yılda tüm yatak kapasitelerinin nitelikli hale geleceğine değinen Bakan Müezzinoğlu, şu an 136 hastanenin yapım aşamasının devam ettiğini ve gelecek 5 yılda yatak kapasitesinin 50 bin artacağını söyledi. 

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise Cumhuriyet Bayramıöncesinde gerçekleştirilen temel atma töreninin hususi bir gururunu yaşadığını, bu vesile ile de Cumhuriyetimizin 90. yıldönümünü kutladığını ifade etti. Büyük ve güçlü Türkiye için sağlıklı nesillerin olmazsa olmaz olduğuna değinen Mutlu, sağlıklı bir toplumun oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi. 

İstanbul İl Genel Meclisi Birinci Başkan Vekili Hayrettin Çelik ise "İstanbul'un sağlık konusunda cazip bir merkez haline gelmesindeki en büyük etken ise hastane ve hizmet kalitesinde sağlanan kapasite ve nitelik artışıdır. İstanbul İl Özel İdaresi, son 10 yılda İstanbul'a AB standartlarında kazandırdığı 17 büyük hastane ve 59 sağlık ocağı yatırımı ile bu kalitenin artmasında önemli rol üstlenmiştir. Her yıl bütçesinin %30 ila 40 arasında değişen miktarını İstanbul'un sağlık altyapısının yenilenmesi için harcayan İl Özel İdaresi, son 10 yıl içerisinde bütçesinden sağlık yatırımlarına 1.5 milyar TL kaynak aktarmıştır" dedi. 

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay da konuşmasında; 2004 yılında Küçükçekmece'de 80 bin kişiye 1 sağlık ocağının düştüğünü, bugün ise onlarca sağlık yatırımı ile gıpta edilecek bir cazibe merkezi haline geldiklerini söyledi. Bakan Müezzinoğlu'nun konuşmasının ardından toplu olarak Küçükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin temeline ilk harç atıldı. 

12 bin 292 metrekare alana kurulacak merkez, 1 yıl sonra hizmete girecek. 2 bodrum + zemin kat + 4 normal kat olmak üzere 7 kattan oluşacak merkezi inşası ise 13 milyon 553 bin TL'ye mal olacak. 

İlçede bir ilk olan merkezde 46 ağız ve diş sağlığı ünitesi, 5 yatak, 2 genel, 2 lokal ameliyathane, 6 poliklinik, 6 laboratuvar, röntgen bölümü, kütüphane, yemekhane, 104 kişilik konferans salonu ve kapalı otopark yer alıyor. 

Küçükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, aile sağlığı merkezi, toplum sağlığı merkezi ve ilçe sağlık müdürlüğü olarak kullanılacak şekilde projelendirildi.

 

Haberin Devamı; https://www.haberler.com/kucukcekmece-ye-agiz-ve-dis-sagligi-merkezi-5226403-haberi/

 

Küçükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Temel Atma Töreni (Son Dakika.com)

 

Haberin Devamı; https://www.sondakika.com/haber/haber-kucukcekmece-agiz-ve-dis-sagligi-merkezi-temel-5224780/

 

H Blok İnşaatının Temel Atma Töreni Gerçekleşti (Bilecik Üniversitesi) 
Her geçen yıl büyüyen ve bünyesine yeni birimler ekleyen üniversitemizin fiziki kapasitesini genişletmek amacıyla yapımına 2018 yılı Şubat ayında başlanan H Blok projesinin temel atma töreni, 01.10.2018 tarihinde Bilecik Valisi Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş’ın katıldığı bir programla gerçekleşti. 
27,000 m2’lik kapalı alanı ve 57 milyon + KDV bütçesiyle, yüklenici firmanın gayretleriyle gelecek yıl 29 Ekim 2019’da bitirilmesi planlan H Blok, Fen, Mühendislik ve Ziraat bilimlerimizin AR-GE çalışmalarına ev sahipliği yapacak. Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) genç üniversiteler için planladığı ve uygulamaya geçirdiği “Üniversitelerimizin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında büyük önem arz eden H Blok’ta; 62 laboratuvar, 15 sınıf, 4 amfi, öğretim elemanları için 185 ofis ve çeşitli toplantı ve yaşam alanları bulunacak.
 
Haberin Devamı; http://www.bilecik.edu.tr/AnaSayfa/Icerik/6530

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’de temel atma töreni (Habertürk)

 

Haberin Devamı; https://www.haberturk.com/bilecik-haberleri/63859045-bilecik-seyh-edebali-universiteside-temel-atma-toreni

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'de Temel Atma Töreni (Milliyet)

 

Haberin Devamı; http://www.milliyet.com.tr/bilecik-seyh-edebali-universitesi-de-bilecik-yerelhaber-3080228/
 
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’de temel atma töreni (Karar)

 

Haberin Devamı; http://www.karar.com/bilecik/bilecik-seyh-edebali-universiteside-temel-atma-toreni-992319#
 
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’de temel atma töreni (Bilecik Gündem)

 

Haberin Devamı; https://www.bolgegundem.com/bilecik-seyh-edebali-universiteside-temel-atma-toreni-572936h.htm

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’de temel atma töreni (Hukuki Haber)
 
Haberin Devamı; http://www.hukukihaber.net/bilecik/bilecik-seyh-edebali-universiteside-temel-atma-toreni-h271582.html

 

Gebze Olimpik Yüzme Havuzuna Kavuşuyor (Hürriyet)
Bodrum, zemin ve birinci kattan oluşan dev tesisin içinde bir adet 2 metre derinliğinde 25x50 ölçülerinde olimpik, 1.60 metre derinliğinde 16x25 ölçülerinde yarı olimpik ve 4,5x11 ebadında bir de çocuk havuzu bulunuyor. Tesisin yüzme havuzları bölümünde 750 seyirci kapasiteli tribün yer alıyor.
Tesiste bir sporcu için gerekli tüm imkanlar titizlikle düşünüldü. Soyunma odaları, sauna, masaj, fitness center, teknik merkezler ve ısınma salonu gibi bölümlerin yer aldığı olimpik yüzme havuzunun birinci katında danışma, bilet satışı, büfe, ofis, seyirci fuayesi, kafeterya ve mutfak yer alıyor. Tesisin havuz ve tribün çatısı çelik çatı olup, üzeri kenetli sistem trapezoidal kaplama şeklinde düzenlendi. Dış cephe kaplaması ise alüminyum kompoze panel olarak yapıldı.
 
Haberin Devamı; http://www.hurriyet.com.tr/gebze-olimpik-yuzme-havuzuna-kavusuyor-37182970

 

Gebze Olimpik Yüzme Havuzuna Kavuşuyor (Milliyet)

Haberin Devamı; http://www.milliyet.com.tr/gebze-olimpik-yuzme-havuzuna-kavusuyor-kocaeli-yerelhaber-1020857/

 

Kocaeli'ye iki yeni tesis (Gençlik ve Spor Bakanlığı)
Haberin Devamı; http://gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/48299/kocaeliye-2-yeni-spor-tesisi.aspx
 
Gebze Olimpik Yüzme Havuzuna kavuşuyor (Kağıtspor Kulübü)
Haberin Devamı; http://www.kbbkspor.com/h1947-gebze_olimpik_yuzme_havuzuna_kavusu.html

 

Gebze Olimpik Yüzme Havuzuna kavuşuyor (Değişen Kocaeli.com)

Haberin Devamı; http://www.degisenkocaeli.com/gebze-olimpik-yuzme-havuzuna-kavusuyor-19678h.htm

 

Gebze Havuzuna kavuşuyor (Mikrofon.com)
Haberin Devamı; http://www.mikrofon.com.tr/spor/gebze-havuzuna-kavusuyor-h6631.html

 

Gebze’ye Tam Donanımlı Olimpik Havuz (Hurriyet)
Haberin Devamı; http://www.hurriyet.com.tr/gebze-ye-tam-donanimli-olimpik-havuz-37152807

 

Gebze'ye tam donanımlı yüzme havuzu (Kocaelimeydan.com)
Haberin Devamı; http://www.kocaelimeydan.com/gundem/gebzeye-tam-donanimli-olimpik-havuz-h27514.html

 

Gebze’ye tam donanımlı olimpik havuz (PortalKocaeli.com)
Haberin Devamı; http://www.portalkocaeli.com/gebzeye-tam-donanimli-olimpik-havuz.html

 

Gebze’ye tam donanımlı olimpik havuz (Kocaeli pusulası)
Haberin Devamı; http://www.kocaelipusula.com/haber/13052/gebzeye-tam-donanimli-olimpik-havuz.html

 

Gebze'ye tam donanımlı olimpik havuz (Kulis Haber)
Haberin Devamı; https://www.kulishaber.com.tr/gebzeye-tam-donanimli-olimpik-havuz/4688/
 
Gebze'ye tam donanımlı olimpik havuz (Mikrofon.com)
Haberin Devamı; http://www.mikrofon.com.tr/hizmet/gebzeye-tam-donanimli-olimpik-havuz-h5116.html
 
Gebze olimpik yüzme havuzu açıldı (Asalet Haber)
Haberin Devamı; http://www.asalethaber.com/haber/677/gebze-olimpik-yuzme-havuzu-acildi.html

 

Gebze Olimpik Yüzme Havuzuna Kavuşuyor (Spor Kenti Kocaeli.com)
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze’ye ve yüzme sporuna yeni ve başarılı sporcular kazandıracak Olimpik Yüzme Havuzu’nu tamamladı. Uluslar arası müsabakalara da ev sahipliği yapabilecek tesisin açılışı 20 Ekim Salı günü saat 14.00’te il protokolünün katılımıyla gerçekleştirilecek.
 
Haberin Devamı; http://www.sporkentikocaeli.com/tr/main/announcement/gebze-olimpik-yuzme-havuzuna-kavusuyor/5

 

Gebze Olimpik Yüzme Havuzuna kavuşuyor (Kbbkspor.com)
Gebze Olimpik Yüzme Havuzu törenle hizmete giriyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze’ye ve yüzme sporuna yeni ve başarılı sporcular kazandıracak Olimpik Yüzme Havuzu’nu tamamladı. Uluslar arası müsabakalara da ev sahipliği yapabilecek tesisin açılışı 20 Ekim Salı günü saat 14.00’te il protokolünün katılımıyla gerçekleştirilecek.
 
Haberin Devamı; http://www.kbbkspor.com/h1947-gebze_olimpik_yuzme_havuzuna_kavusu.html#

 

 

Gebze Olimpik Yüzme Havuzu'nun inşaatı devam ediyor! (Emlak Kulusi)
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze’de Olimpik Yüzme Havuzu’nun inşaatına devam ediyor. Tesisin en kısa zamanda gençlere kazandırılması için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Tesis tamamlandığında geleceğin altın kulaçlarına armağan edilecek.
İKİ AYRI HAVUZ OLACAK
Olimpik Yüzme Havuzu, Gebze Şehir Stadyumu arkasındaki mevcut kullanılmayan alanda inşa ediliyor. Toplam kapalı inşaat alanı 11 bin 850 metre kare olan tesiste olimpik, ısınma ve çocuk olmak üzere iki ayrı havuz yer alacak. Tesis, bodrum ve zemin olmak üzere iki kattan meydana gelecek. Tesisin içinde bir adet 2 metre derinliğinde 25x50 ölçülerinde olimpik havuz, 1.60 metre derinliğinde 16x25 ölçülerinde ısınma havuzu ve 4.50x11.00 ebadında bir de çocuk havuzu bulunacak. Tesisin olimpik yüzme havuzu bölümüne 750 seyirci kapasiteli tribün yapılacak.
 
HER AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ
Tesiste bir sporcu için gerekli tüm imkanlar ise titizlikle düşünüldü. Soyunma odaları, sauna, masaj, fitness center, teknik merkezler ve ısınma salonu gibi bölümlerin yer aldığı Olimpik Yüzme Havuzu’nun birinci katında danışma, bilet satışı, büfe, ofis, seyirci fuayesi, kafeterya ve mutfak yer alacak. Tesisin havuz ve tribün çatısı çelik çatı olup üzeri kenetli sistem trapezoidal kaplama şeklinde yapılacak. Dış cephe kaplaması alüminyum kompoze panel olarak düzenlenecek. Olimpik Yüzme Havuzu inşaatının bitimiyle Kocaeli, tam donanımlı ve modern bir spor tesisine daha kavuşmuş olacak.
 
Haberin Devamı; https://emlakkulisi.com/gebze-olimpik-yuzme-havuzunun-insaati-devam-ediyor/253381

 

Gebze, Olimpik Yüzme Havuzuna Kavuşuyor (Son dakika.com)
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze ilçesine yapımına başlanan Olimpik Yüzme Havuzu’nun inşaatı son sürat ilerliyor.
 
Haberin Devamı; https://www.sondakika.com/haber/haber-gebze-olimpik-yuzme-havuzuna-kavusuyor-6672908/
 
Gebze Olimpik Yüzme Havuzu'nda inşaat çalışmaları devam ediyor! (Emlak Kulusi)
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir tarafından Gebze’de yapılan Olimpik Yüzme Havuzu’nda incelemelerde bulundu. İnceleme sırasında Başkan Karaosmanoğlu’na Fen İşleri Dairesi Başkanı Mustafa Altay bilgi verdi.
 
Haberin Devamı; https://emlakkulisi.com/gebze-olimpik-yuzme-havuzunda-insaat-calismalari-devam-ediyor/282251

 

Gebze Olimpik Yüzme Havuzu'nun inşaatı devam ediyor! (Emlak Kulusi)
Büyükşehir Belediyesi’nin sporun altyapısına yönelik başlattığı tesisleşme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bu çerçevede yüzme branşına ciddi önem veren Büyükşehir Belediyesi, söz konusu alana yönelik tesis hizmetinde de çalışmalarını devam ettiriyor
 
Haberin Devamı; https://emlakkulisi.com/gebze-olimpik-yuzme-havuzunun-insaati-devam-ediyor/308095

 

Gebze Olimpik Yüzme Havuzu´nda inşaat çalışmaları devam ediyor (Veri Emlak)
Gebze Şehir Stadyumu arkasında bulunan Olimpik Havuz'un yapım çalışmaları devam ediyor.
 
Haberin Devamı; http://www.veriemlak.com/gebze-olimpik-yuzme-havuzu-nda-insaat-calismalari-devam-ediyor-haber_detayi840.html

 

 

Dev spor kompleksinin temeli atıldı (Habertürk)

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze Cumhuriyet Mahallesi'ne yapılacak ve iki yapıdan oluşacak olan dev spor kompleksi temeli törenle atıldı.

Konuşmaların ardından zeminde bin 70 metrekare alana sahip olacak mahalle tipi spor salonunun bin 590 metrekare kullanım alanının . Spor salonu çelik taşıyıcı sistemle kurulacak. Çatı ısı yalıtımlı ve kenet tip olup temeli atıldı. Çalışmalarına başlanılan tesisin zemin katında Fiba onaylı pvc zemin kaplamalı basketbol ve voleybol kombine müsabaka sahası yer alacak. Yine bu katta soyunma odaları, 250 koltuklu tribün, büfe, görevli odaları, antrenör odası, hakem odası, iki adet antrenman potası ve teknik ihtiyaç odaları bulunacak.
Tesisin birinci katında ise 3 adet spor salonu olacak. Bu katta ölçülerinde çok amaçlı spor salonu yer alacak. Bu salonda eskrim, atıcılık, okçuluk ve masa tenisi gibi sporlar yapılabilecek. 9,10x9,50 ölçülerindeki ikinci salon güreş, karete, teakwando, judo, fitness ve plates sporlarına imkan verecek. Üçüncü salon da güreş, karete, teakwando, judo, fitness ve plates sporları için alternatif mekan olarak kullanılacak.
Komplekste yer alacak eğitim amaçlı kısa kulvar yüzme havuzu ise bodrum, zemin ve bir kattan oluşacak. Bodrum katta teknik birimler, kondisyon salonu ve güreş, teakwando, judo, step, plates sporlarının yapılacağı iki adet çok amaçlı spor salonu bulunacak. Zemin katta da 6 kulvarlı 1,5 metre deriliğinde havuz yapılacak. Bu katta bir de 2 kulvarlı 80 santimetre derinliğinde çocuk havuzu bulunacak. Soyunma odaları, antrenör odaları, yüzme havuzunun birinci katında da eğitim salonu, kafeterya ve 130 kişilik tribün de yine bu katta yer alacak. Havuzun toplam inşat alanı 3 bin 600 metre olacak. Tesisin dışında 100 araçlık bir de otopark oluşturulacak. 
 
Haberin Devamı; https://www.haberturk.com/kocaeli-haberleri/61450198-dev-spor-kompleksinin-temeli-atildi

 

Gebze’ye dev spor kompleksi için ilk adım atıldı (Sabah)
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze’ye, kazandırılacak olan dev spor kompleksi için ihale gerçekleştirdi.
 
Haberin Devamı; https://www.sabah.com.tr/marmara/2018/04/26/gebzeye-dev-spor-kompleksi-icin-ilk-adim-atildi
 
Gebze'de Dev Spor Kompleksi İçin Temel Atıldı (Haberler.com)
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze Cumhuriyet Mahallesi'ne yapılacak, iki yapıdan oluşan dev spor kompleksi için temel atma töreni yapıldı.
 
Haberin Devamı; https://www.haberler.com/gebze-de-dev-spor-kompleksi-icin-temel-atildi-10931590-haberi/

 

Sapanca Seyir Terası Hizmete Açıldı (Time Turk)
Sapanca Belediyesi tarafından yaptırılan seyir terası hizmete açıldı.
Sapanca Belediyesi tarafından yaptırılan ilçenin sahip olduğu turizm konseptini bütünleyecek olan seyir terası hizmete açıldı. Sapanca'nın marka değerinde yeni bir anlayışın ve ilçe günlük yaşamının olmazsa olmaz mekanlarından biri olacak seyir terası Sapanca Gölü'nün doyumsuz görünümü eşliğinde kahvaltı zevkini, huzurun mekanı olmaya aday. Seyir terası hakkında açıklamalarda bulunan Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, "Bu bizim önemli bir projemizdi. Söz verdik ve Allah'ın izni ile yerine getirdik. Seyir terasında vatandaşlarımızın oturma yerleri, toplantı yerleri, konferans verebilme, söz nişan verebilme gibi etkinlikler olacak. Terasımız toplam bin 50 metrekare kapalı alanı ile hizmet vermeye başladı" dedi.

Öte yandan vatandaşlar da seyir terasının manzarasını çok beğendiklerini ifade ettiler. 
 
Haberin Devamı;https://www.timeturk.com/sapanca-belediyesi-seyir-terasi-hizmete-acildi/haber-282177
 
Sapanca Seyir Terasına Bayrak Dikildi (Hürriyet Gazetesi)
Sapanca Belediyesi’nin Göl Mahallesi’ne inşa ettiği Seyir Terası yanındaki alana dev Türk Bayrağı diktirildi.
Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’in ricasıyla seyir terası yanına 10 metre yükseklikte ve dev bayrak 6 metreye 4 metre ebadında Türk Bayrağı dikildi. Yılmazer, yetkililere teşekkür etti.
 
Haberin Devamı;http://www.hurriyet.com.tr/sapanca-seyir-terasina-bayrak-dikildi-37217730
 
Sapancalıların Yeni Adresi (Sapanca.com)
Sapanca Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmete açılan Seyir Terası, hergün yüzlerce vatandaşı misafir etmesinin yanında bir çok organizasyona da ev sahipliği yapıyor.
 
Haberin Devamı;https://www.sapanca.com.tr/sapancalilarin-yeni-adresi-seyir-terasi-/haberi/7548
2 Bin 400 Kişilik Tribün İnşaatı Başladı (Milliyet Gazetesi)
2 bin 400 kişilik tribün Eylül ayında tamamlanıyor”
Futbol sahasına yapılan 2 bin 400 kişi kapasiteli tribün inşaatının Eylül ayında tamamlanacağını belirten Rektör Taş, “10 Nisan 2018 tarihinde yapılan yer tesliminin ardından bina ve çevre perdelerinin köşe kazıkları çakıldı. Kazı çalışmalarının da en kısa sürede başlayacak. İncelemelerimize üniversitenin arıtma tesisi inşaatında devam ettik. Daha sonra futbol sahasına yapılan 2 bin 400 kişi kapasiteli tribün inşaatını yerinde inceledik. Saha kenarında bulunan tartan pistin zarar görmemesi adına yürütülen incelikli çalışmadan çok memnun olduk. Tribün inşaatının bu yılın Eylül ayında inşallah tamamlanacak. Son olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği hibesiyle yapılan, inşaatı biten, bina içi çalışmalarında da sona gelinen Mühendislik Laboratuvarında incelemelerde bulunduk. Çalışmalarda gelinen noktadan gerçekten çok memnunuz. Üniversitenin gelişmesi ve eksiklerini tamamlaması adına son derece önemli olan bu projelerde özveriyle çalışan tüm personele teşekkür ederim” dedi.
 
Haberin Devamı; http://www.milliyet.com.tr/2-bin-400-kisilik-tribun-insaati-basladi-bilecik-yerelhaber-2751622/
 
2 bin 400 kişilik tribün inşaatı başladı Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü İbrahim Taş (HaberTürk Gazetesi)
“2 bin 400 kişilik tribün Eylül ayında tamamlanıyor”
Futbol sahasına yapılan 2 bin 400 kişi kapasiteli tribün inşaatının Eylül ayında tamamlanacağını belirten Rektör Taş, “10 Nisan 2018 tarihinde yapılan yer tesliminin ardından bina ve çevre perdelerinin köşe kazıkları çakıldı. Kazı çalışmalarının da en kısa sürede başlayacak. İncelemelerimize üniversitenin arıtma tesisi inşaatında devam ettik. Daha sonra futbol sahasına yapılan 2 bin 400 kişi kapasiteli tribün inşaatını yerinde inceledik. Saha kenarında bulunan tartan pistin zarar görmemesi adına yürütülen incelikli çalışmadan çok memnun olduk. Tribün inşaatının bu yılın Eylül ayında inşallah tamamlanacak. Son olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği hibesiyle yapılan, inşaatı biten, bina içi çalışmalarında da sona gelinen Mühendislik Laboratuvarında incelemelerde bulunduk. Çalışmalarda gelinen noktadan gerçekten çok memnunuz. Üniversitenin gelişmesi ve eksiklerini tamamlaması adına son derece önemli olan bu projelerde özveriyle çalışan tüm personele teşekkür ederim” dedi.
 
Haberin Devamı; http://www.haberturk.com/yerel-haberler/60337207-2-bin-400-kisilik-tribun-insaati-basladibilecik-seyh-edebali-universitesi-rektoru-ibrahim
 
2 Bin 400 Kişilik Tribün İnşaatı Başladı (Mynet Haber)
 
Haberin Devamı; http://yurthaber.mynet.com/bilecik-haberleri/2-bin-400-kisilik-tribun-insaati-basladi-3935829
 
Bilecik haber: 2 bin 400 kişilik tribün inşaatı başladı (Haber Gazetesi)
 
Haberin Devamı; http://www.habergazetesi.com.tr/haber/5178001/2-bin-400-kisilik-tribun-insaati-basladi

 

2 bin 400 kişilik tribün inşaatı başladı (Sayfa Haber)

 

Haberin Devamı; http://www.sayfahaber.com/haber/2-bin-400-kisilik-tribun-insaati-basladi-459709.html

 

2 bin 400 kişilik tribün inşaatı başladı (Olay Haber.com)
Haberin Devamı; http://www.bilecikolay.com/bilecikspor/2400-kisilik-tribun-insaati-basladi-h18979.html
Saü Turizm Fakültesi Resmen Açıldı (Milliyet Gazetesi)
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sapanca Turizm Fakültesi’nin resmi açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
Sapanca Belediyesi tarafından ilk AVM olarak inşa edilen ancak yüksek maliyetlerden dolayı Sakarya Üniversitesi’ne devredilen bina, Turizm Fakültesi olarak resmi açılışı yapıldı.
Açılış törenine Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Mustafa İsen, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, belediye başkanları, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Fekültenin konferans salonunda gerçekleşen törende konuşma yapan Başkan Yılmazer, “Sakarya’mızın incisi, misafir odası ilçemizi hangi alanda geliştireceğimiz yönünde yaptığımız proje çalışmaları sonucunda Sapanca’mızın turizm ve eğitim alanında geliştireceğimizi belirledik. Bu bağlamda turizme nitelikli eleman yetiştirmede de olması gerektiği düşüncesiyle Turizm Fakültesi olmasına karar verdik” dedi.
 
Haberin Devamı; http://www.milliyet.com.tr/sau-turizm-fakultesi-resmen-acildi-sakarya-yerelhaber-1621429/
 
Turizm Fakültesi İlçemize Kazandırıldı (Sapanca Belediyesi)
Turizm potansiyeli güçlü bir ilçe olan Sapanca’nın geleceğini şekillendirmek adına büyük uğraşlar veren Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sakarya Üniversitesi Sapanca Turizm Fakültesi’ni ilçeye kazandırarak eğitim adına büyük bir başarıya imza attı.
SAÜ Sapanca Turizm Fakültesi, öğrencilerine Sapanca Belediyesi tarafından ücretsiz ulaşım desteğiyle de fark yarattı…
 
Haberin Devamı; http://sapanca.bel.tr/Projeler/Detay/TURIZM-FAKULTESI-ILCEMIZE-KAZANDIRILDI
 
Sapanca Turizm Fakültesi Resmen Açıldı (Sapanca.com)
Sakarya Üniversitesi Sapanca Turizm Fakültesi için, 31 Ekim 2016 Pazartesi günü, saat: 16:00'da Sapanca Belediyesi tarafından resmi açılış töreni düzenleniyor.
 
Haberin Devamı;https://www.sapanca.com.tr/sakarya-universitesi-sapanca-turizm-fakultesi-aciliyor/haberi/7779
 
Sapanca’ya Turizm Fakültesi Geliyor (Ordu Yorum)
Sapanca Belediyesi tarafından yaptırılan AVM’ye Turizm Fakültesi kurulması için Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas onay verdi.Sapanca Belediyesini ziyaret ederek AVM’yi gezen Rektör Elmas, temasları sırasında AVM...
 
Haberin Devamı; http://www.orduyorum.com/sakarya/sapancaya-turizm-fakultesi-geliyor-h81845.html
 
Sapanca Belediyesi’nin Alışveriş ve Kültür Merkezi Yeni Yılda Hizmetinizde (Sakarya Türk)
Sapanca Belediyesi’nin 2014 projeleri kapsamında yapımına başladığı Alışveriş ve Kültür Merkezi (AVM) projesi yeni yılda hizmete açıyor.
 
Haberin Devamı; http://www.sakaryaturk.com/sapanca-belediyesinin-alisveris-ve-kultur-merkezi-yeni-yilda-hizmetinizde/
 
Sapanca AVM yeni yılda hizmete giriyor (Sakarya Halk)
Sapanca Belediyesi’nin 2014 projeleri kapsamında yapımına başladığı Alışveriş ve Kültür Merkezi (AVM) projesi yeni yılda hizmete açıyor.
 
Haberin Devamı; http://www.sakaryahalk.com/13985-sapanca-avm-yeni-yilda-hizmete-giriyor-haberi.html
 
Sapanca AVM inşaatı yükseliyor (Medyabar)
Sapanca Belediyesi' nin, ilçe ekonomisinin geleceği için büyük önem taşıyan projesi olan Sapanca Alışveriş Merkezi(Sapanca AVM) inşaatı yükseliyor.
 
Haberin Devamı; http://www.medyabar.com/haber/50151/sapanca-avm-insaati-yukseliyor.aspx
 
Sapanca Belediyesi Alışveriş Merkezi inşaatı hızla ilerliyor. (Yenihaber)
Sapanca Belediyesi Alışveriş Merkezi inşaatı hızla ilerliyor. Sapanca Belediyesi Alışveriş Merkezi inşaatının hızla ilerlemesinden duyduğu memnuniyeti gururla ifade eden Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, “Belediyemizin AVM’ si tamamlandığında, Sapanca’nın sosyo ekonomik geleceğinde nasıl bir potansiyelin hayat bulduğunu herkese ispatlayacağız. 
 
Haberin Devamı;http://www.sakaryayenihaber.com/42810-sapanca-avm-tehdit-olmayacak-haberi.html
 
Sapanca AVM yükseliyor (Sakarya Yenigün)
Sapanca Belediyesi’nin, ilçe ekonomisinin geleceği için büyük önem taşıyan projesi olan Sapanca Alışveriş Merkezi (Sapanca AVM) inşaatı yükseliyor.
 
Haberin Devamı; http://sakaryayenigun.com.tr/sapanca-avm-iukseliior-haberi-6293.jspx
TOKİ Gaziosmanpaşa'da 796 konutluk kentsel dönüşüm projesine başlıyor (Emlak Pencerem)
İstanbul Kentsel dönüşüm kapsamında TOKİ'den Gaziosmanpaşa’ya 796 konut + 13 dükkânlık yeni proje için düğmeye basıldı.
Ülke genelinde sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ederken, megaşehir İstanbul'da TOKİ tarafından yapımı planlanan yeni projenin ayrıntıları belli oldu. TOKİ Kentsel dönüşüm kapsamında Gaziosmanpaşa ilçesinde 796 konutluk yeni bir projenin startını veriyor.
 
Haberin Devamı; https://www.emlakpencerem.com/toki-gaziosmanpasa-da-796-konutluk-kentsel-donusum-projesine-basliyor/95560/
 
TOKİ Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm projesi böyle olacak! (Emlakta Son Dakika)
TOKİ'nin Gaziosmanpaşa'da Sarıgöl ve Yenidoğan mahallelerinde 1. Etap kapsamında hayata geçireceği 796 daire ve 13 dükkanlık projenin foto galerisi emlaktasondakika.com'da yayında. Toplamda 4 etap kapsamında gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesinin ilk etabında 521 adet 2+1 daire, 271 adet 3+1 daire ve 4 adet 4+1 daire bulunuyor. TOKİ Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm projesinde ilk etap 47 bin 100 metrekare arsa üzerinde inşa ediliyor.
 
Haberin Devamı; https://www.emlaktasondakika.com/foto-galeri/proje-galerileri/toki-gaziosmanpasa-kentsel-donusum-projesi-boyle-olacak/2092?p=1 
 
TOKİ Gaziosmanpaşa'ya kentsel dönüşüm projesi yapacak! (Emlak Sayfası)
TOKİ, Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm kapsamında 796 konut ile 13 dükkân inşa edecek.

Haberin Devamı; https://www.emlaksayfasi.com.tr/istanbul-toki-projeleri/toki-gaziosmanpasa-ya-kentsel-donusum-projesi-yapacak-h22585.html
 
TOKİ'den Gaziosmanpaşa'ya 796 konut ile 13 dükkan! (Emlakta Son Dakika)
TOKİ, Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm kapsamında Sarıgöl ve Yenidoğan mahallelerinde 796 konut ile 13 dükkan inşa ettirecek.
 
Haberin Devamı; https://www.emlaktasondakika.com/haber/kentsel-donusum/tokiden-gaziosmanpasaya-796-konut-ile-13-dukkan/125911
 
Kentsel dönüşüm kapsamında Gaziosmanpaşa’da 796 konut yapılıyor (Bir Evim Olsa.Net)
ürkiye genelinde devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarına bir yenisi daha ekleniyor. TOKİ Gaziosmanpaşa'da 796 konutluk yeni bir projeye başlayacak. 
 
Haberin Devamı; http://birevimolsa.net/kentsel-donusum-kapsaminda-gaziosmanpasada-796-konut-yapiliyor/
 
TOKİ den Gaziosmanpaşa’da 796 Konut Yapılıyor (İmar Haber)
TOKİ ile Gaziosmanpaşa Belediyesi arasında imzalanan protokolle Gaziosmanpaşa İlçesi’nin Sarıgöl ve Yenidoğan Mahallelerinde 230 bin 560 metrekare büyüklüğündeki alanda 4 etaplık kentsel dönüşüm çalışması başlatıldı.
 
Haberin Devamı; https://www.imarhaber.com/toki-den-gaziosmanpasada-796-konut-yapiliyor/
 
İstanbul Gaziosmanpaşa’ya 796 konut 13 dükkân (En Son Emlak Haberleri)
Kentsel dönüşüm kapsamında İstanbul Gaziosmanpaşa’ya 796 konut 13 dükkân
 
Haberin Devamı; http://www.ensonemlakhaberleri.com/toki-haberleri/istanbul-gaziosmanpasaya-796-konut-13-dukkn-h192582.html
 
SON AŞAMAYA GELİNDİ (Bilecik Haber)
Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mefail Ateş, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) kampüsünde inşa edilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mühendislik Laboratuvarı çalışmalarında son aşamaya gelindiğini bildirdi.
Hafta içerisinde TOBB’dan gelecek heyetin incelemelerde bulunmasının ardından geçici kabul işlemlerinin gerçekleştirileceğini dile getiren Mefail Ateş, “Yakın zamanda hizmete açılacak olan laboratuarımız ilimizin ve üniversitemizin gelişimi anlamında önemli rol üstlenecektir. TOBB Mühendislik Laboratuarının ilimize ve Üniversitemize hayırlı olmasını diler, emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür ederiz” dedi.
 
Haberin Devamı; http://www.bilecikhaber.com.tr/son-asamaya-gelindi-328320h.htm
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi TOBB Mühendislik Laboratuvar Binası için temel atıldı (TOBB)
 
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile birlikte Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi TOBB Mühendislik Laboratuvar Binası temel atma törenine katıldı.​
Temel atma töreninde bir konuşma yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Bilecik’e gelirken hep bir heyecan duyduğundan ve buranın manevi havasından etkilendiğinden söz etti. Osmanlı Devleti’nin manevi kurucusu Şeyh Edebali Hazretlerinin hikmet yoluna vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, “Allah bizleri, Şeyh Edebali’nin hikmet yolundan ayırt etmesin. İnşallah onun öğütlerinin hakkını verenlerden eylesin bizleri” diye konuştu.
 
Haberin Devamı; https://www.tobb.org.tr/Sayfalar/Detay.php?rid=22134&lst=MansetListesi
 
Bakan Tüfenkci, Bilecik'te Üniversite Laboratuvar Binasının Temelini Attı (Milliyet Gazetesi)
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye’deki üniversitelerin önemine değinerek, "Üniversiteler özgür bir ortamda evrensel bilginin üretildiği ve bilginin yeni kuşaklara aktarıldığı güzide kurumlardır. Üniversiteler bu yapıları sayesinde ekonomik ve sosyal dönüşümün sağlıklı şekilde gerçekleşmesinde de imkan sağlar" dedi.
Bilecik’e gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB’un katkılarıyla Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesine Mühendislik Fakültesine yapılan laboratuvar binası temel atma töreninde katıldı. Törende konuşan Tüfenkci, "Üniversiteler bu yapıları sayesinde ekonomik ve sosyal dönüşümün sağlıklı şekilde gerçekleşmesinde de imkan sağlar. Kalkınmak ve ekonomik refaha ulaşmak için araştırma, buluş ve patent çalışmalarının nitelik ve nicelik olarak da artırılması büyük bir önem arz etmektedir. Birçok büyük ve uluslar arası firma ürettiği bilgi ve teknoloji fikri sermaye sayesinde gelişmekte ve başarıyı yakalamaktadır. 
 
Haberin Devamı; http://www.milliyet.com.tr/bakan-tufenkci-bilecik-te-universite-bilecik-yerelhaber-2211846/
 
TOBB laboratuvar binasının temeli atıldı! (Emlak Kulisi)
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'ndeki Laboratuar binasının temeli atıldı. Temel atma törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu katıldı.
 
Haberin Devamı; https://emlakkulisi.com/tobb-laboratuvar-binasinin-temeli-atildi/542030
 
Rize’de modern çay paketleme fabrikası inşa ediliyor (Hürriyet)
DOĞU Karadeniz Bölgesi’nde üretilen çayın paketleneceği dünyanın en modern ve teknolojik donatılı fabrikasının inşaatı sürüyor.
Çaykur tarafından İyidere ilçesinde yapılan ve kendi kendine yetebilecek şekilde projelendirilen çay paketleme fabrikasında çalışmalar hızla ilerliyor. İnterlandında, yöreye değer katacak turistik bir merkez şeklinde de hizmet verecek olan fabrikanın 2017 yılında hizmete girmesi planlanıyor. Fabrika inşaatında incelemelerde bulunan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, inşaat aşamasının sonuna gelindiğini belirterek, makine parkı için ihale ve satın alma işlemlerinin başladığını söyledi. 
 
Haberin Devamı; http://www.hurriyet.com.tr/rize-de-modern-cay-paketleme-fabrikasi-insa-ediliyor-37272263
 
Rize’de Akıllı Fabrika Hızla Yükseliyor (Rizenin Sesi)
Çaykur’un akıllı fabrikası hızla ilerliyor
İyidere’de yapımı devam eden Çaykur Paketleme Fabrikası inşaatı hızla ilerliyor.
 
Haberin Devamı;http://www.rizeninsesi.net/2016/08/22/rizede-akilli-fabrika-hizla-yukseliyor/
 
ÇAYKUR'un yeni fabrikası 'çevreye dost' olacak (Emlakta Son Dakika)
ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Rize'nin İyidere ilçesinde yapılan paketleme fabrikası ile ilgili bilgiler verdi.
Sütlüoğlu, yazılı açıklamasında, İyidere ilçesinde yapılan paketleme fabrikasının inşaat kısmının bu yıl sonuna kadar tamamlanacağını belirtti
 
Haberin Devamı;https://www.emlaktasondakika.com/haber/genel/caykurun-yeni-fabrikasi-cevreye-dost-olacak/117466
 
Dünyanın en modern çay paketleme fabrikası Rize’de yapılıyor (İha)
Dünyanın en modern ve kapsamlı çay paketleme fabrikalarından biri olacak olan ÇAYKUR’un yeni çay paketleme fabrikasının inşaatı Rize'nin İyidere ilçesinde devam ediyor.
 
Haberin Devamı;http://www.iha.com.tr/haber-dunyanin-en-modern-cay-paketleme-fabrikasi-rizede-yapiliyor-501591/
 
Çaykur'un yeni fabrikasının inşaatı sürüyor! (Emlak Kulisi)
Dünyanın en kapsamlı çay paketleme fabrikalarından biri olacak Çaykur'un yeni çay paketleme fabrikasının inşaatı Rize'nin İyidere ilçesinde devam ediyor. Fabrika 300 milyon TL'ye mal olacak.
 
Haberin Devamı;https://emlakkulisi.com/caykurun-yeni-fabrikasinin-insaati-suruyor/416689
 
Dünya'nın En Modern Çay Paketleme Fabrikası Rizede Kuruluyor (Rizevizyon)
ÇAYKUR tarafından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine devredilen 100. Yıl Çay Paketleme Fabrikasının yerine İyidere’de yapılacak olan dünyanın en modern ve kapsamlı Çay Paketleme Fabrikalarından biri olacak olan yeni çay paketleme fabrikasının inşaat protokolü bugün imzalandı.
 
Haberin Devamı; http://www.rizevizyon.com/haber/dunyanin-en-modern-cay-paketleme-fabrikasi-rizede-kuruluyor-/1886/
 
ÇAYKUR, Türkiye'nin İlk Paketleme Fabrikasını Kuruyor (Ekonomi Haber)
ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, yıl sonu planlarını paylaştı. 2018 yılının sonuna kadar çay paketleme fabrikalarının projelendirilerek ülke ve bölge ekonomisine katkı sağlayacağı bilgisine ulaşıldı. Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu yazılı olarak yaptığı açıklamada, İyidere ilçesinde hayata geçirilen çay paketleme fabrikasının büyük ölçüde tamamlandığını belirterek, paketleme makinelerinin yapımlarında son etaba gelindiği ifade edildi.

 
Haberin Devamı; https://www.ekonomihaber.com/is-yasam/caykur-turkiye-nin-ilk-paketleme-fabrikasini-kuruyor-h11672.html
 
Çaykur, hem üretime hem turizme hizmet edecek (Akit)
ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, İyidere Çay Fabrikası’yla ilgili açıklamalarda bulundu. 
 
Haberin Devamı;https://www.yeniakit.com.tr/haber/caykur-hem-uretime-hem-turizme-hizmet-edecek-443833.html
 
Dünyanın En Büyük Çay Paketleme Fabrikası İçin Son Teknoloji Makineler Kullanılacak (Milliyet Gazetesi)
Alanında dünyanın en büyük ve en modern çay fabrikası olacak olan Rize’nin İyidere ilçesindeki ÇAYKUR Paketleme Fabrikası’nın makine parkı için çalışmalar sürüyor.
 
Haberin Devamı; http://www.milliyet.com.tr/dunyanin-en-buyuk-cay-paketleme-fabrikasi-rize-yerelhaber-2354916/
 
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nin Çehresini Değiştirecek Proje (Milliyet Gazetesi)
H Blok İçin İmzalar Atıldı
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde Fen, Ziraat ve Mühendislik Bilimlerini bir araya getirecek H Blok projesinin imzaları önceki gün Bilecik 1. Noterliği’nde atıldı. 
Toplam 29.300m2 kapalı alan içerisinde 62 laboratuvar, 15 sınıf, 4 amfi, öğretim elemanları için 185 ofis ve çeşitli toplantı ve yaşam alanları bulunacak dev kompleksin yapımı 2 yılda tamamlanacak. Toplam 57 milyon 911 bin TL ihale bedelli proje kapsamında Üniversitenin giriş kapısı, arıtma tesisi ve çevre düzenlemesi de yapılacak.
Üniversitenin büyümesi adına son derece önemli bir proje olan H Blok yapım işinin sözleşmesi 05.02.2018 tarihinde Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Yapı İşleri Daire Başkanı İlbay Vurdular ve yüklenici firma Ahes İnşaat Genel Müdürü Mustafa Üçüncü tarafından atıldı.
Proje, 07.02.2018 tarihinde gerçekleşecek yer tesliminin ardından 700 takvim gününde tamamlanacak. Üniversitenin genel mimari yapısıyla uyumlu olarak projelendirilen H Blok, 5 katlı olacak ve fen bilimleri alanında ihtisaslaşma merkezi olarak kullanılacak.

 

Haberin Devamı; http://www.milliyet.com.tr/bilecik-seyh-edebali-universitesi-yerleskesi-bilecik-yerelhaber-2578143/

 

H Blok İçin İmzalar Atıldı (Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi)
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde Fen, Ziraat ve Mühendislik Bilimlerini bir araya getirecek H Blok projesinin imzaları önceki gün Bilecik 1. Noterliği’nde atıldı. Toplam 29.300m2 kapalı alan İçerisinde 62 laboratuvar, 15 sınıf, 4 amfi, öğretim elemanları için 185 ofis ve çeşitli toplantı ve yaşam alanları bulunacak dev kompleksin yapımı 2 yılda tamamlanacak. Toplam 57 milyon 911 bin TL ihale bedelli proje kapsamında Üniversitenin giriş kapısı, arıtma tesisi ve çevre düzenlemesi de yapılacak.
Üniversitenin büyümesi adına son derece önemli bir proje olan H Blok yapım işinin sözleşmesi 05.02.2018 tarihinde Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Yapı İşleri Daire Başkanı İlbay Vurdular ve yüklenici firma Ahes İnşaat Genel Müdürü Mustafa Üçüncü tarafından imzalandı. Proje, 07.02.2018 tarihinde gerçekleşecek yer tesliminin ardından 700 takvim gününde tamamlanacak. Üniversitenin genel mimari yapısıyla uyumlu olarak projelendirilen H Blok, 5 katlı olacak ve fen bilimleri alanında ihtisaslaşma merkezi olarak kullanılacak.

 

Haberin Devamı; http://www.bilecik.edu.tr/Icerik/5380

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi yerleşkesi içine yapılacak dev kompleksin imzaları atıldı (MyNet)
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ziraat ve Mühendislik Bilimlerini bir araya getirecek H Blok projesinin imzaları önceki gün Bilecik 1’inci noterliğinde atıldı.Konu hakkında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, H blok projesi kapsamında 29 bin 300 metrekare alan içerisinde 62 laboratuvar, 15 sınıf, 4 amfi, öğretim elemanları için 185 ofis ve çeşitli toplantı ve yaşam alanları bulunacağı belirti.

 

Haberin Devamı; http://www.mynet.com/haber/guncel/bilecik-seyh-edebali-universitesi-yerleskesi-icine-yapilacak-dev-kompleksin-imzalari-atildi-3682878-1

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi yerleşkesi içine yapılacak dev kompleksin imzaları atıldı (İHA.com)
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ziraat ve Mühendislik Bilimlerini bir araya getirecek H Blok projesinin imzaları önceki gün Bilecik 1’inci noterliğinde atıldı.

 

Haberin Devamı; http://www.iha.com.tr/bilecik-haberleri/bilecik-seyh-edebali-universitesi-yerleskesi-icine-yapilacak-dev-kompleksin-imzalari-atildi-bilecik-1924027/

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi yerleşkesi içine yapılacak dev kompleksin imzaları atıldı (Karaman Gündem)
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ziraat ve Mühendislik Bilimlerini bir araya getirecek H Blok projesinin imzaları önceki gün Bilecik 1’inci noterliğinde atıldı.

 

Haberin Devamı; https://www.karamangundem.com/genel/palandoken-borclarin-ertelenmesi-sevindirici-h391734.html

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi yerleşkesi içine yapılacak dev kompleksin imzaları atıldı (Karar)
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ziraat ve Mühendislik Bilimlerini bir araya getirecek H Blok projesinin imzaları önceki gün Bilecik 1’inci noterliğinde atıldı

 

Haberin Devamı; http://www.karar.com/bilecik/bilecik-seyh-edebali-universitesi-yerleskesi-icine-yapilacak-dev-kompleksin-imzalari-atildi-746684#

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nin Çehresini Değiştirecek Proje (Sanal Basın)
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde Fen, Ziraat ve Mühendislik Bilimlerini bir araya getirecek H Blok projesinin imzaları önceki gün Bilecik 1. Noterliği’nde atıldı.

 

Haberin Devamı; http://www.sanalbasin.com/bilecik-seyh-edebali-universitesinin-cehresini-degistirecek-proje-23499386/

 

BU PROJENİN TOPLAM BEDELİ 57 MİLYON 911 BİN TL (Bilecik Olay)
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ziraat ve Mühendislik Bilimlerini bir araya getirecek H Blok projesinin imzaları önceki gün Bilecik 1'inci noterliğinde atıldı. 

 

Haberin Devamı;http://www.bilecikolay.com/seyh-edebali-universitesi/bu-projenin-toplam-bedeli-57-milyon-911-bin-tl-h17736.html

 

BU PROJENİN TOPLAM BEDELİ 57 MİLYON 911 BİN TL (Sanal Basın)
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ziraat ve Mühendislik Bilimlerini bir araya getirecek H Blok projesinin imzaları önceki gün Bilecik 1'inci noterliğinde atıldı. 

 

Haberin Devamı; http://www.sanalbasin.com/bu-projenin-toplam-bedeli-57-milyon-911-bin-tl-23501025

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi yerleşkesi içine yapılacak dev kompleksin imzaları atıldı (Samsun Gazetesi)
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ziraat ve Mühendislik Bilimlerini bir araya getirecek H Blok projesinin imzaları önceki gün Bilecik 1’inci noterliğinde atıldı.

 

Haberin Devamı; https://www.samsungazetesi.com/haberde-insan/bilecik-seyh-edebali-universitesi-yerleskesi-icine-yapilacak-dev-kompleksin-imzalari-atildi-h940852.html

 

BŞEÜ’nün Çehresini Değiştirecek Proje (Haber 228)
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde Fen, Ziraat ve Mühendislik Bilimlerini bir araya getirecek H Blok projesinin imzaları Bilecik 1. Noterliği’nde atıldı.
 
Haberin Devamı; http://haber228.com/bseunun-cehresini-degistirecek-proje/

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nin Çehresini Değiştirecek Proje (Yarın11.com)
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde Fen, Ziraat ve Mühendislik Bilimlerini bir araya getirecek H Blok projesinin imzaları önceki gün Bilecik 1. Noterliği’nde atıldı.
 
Haberin Devamı; http://www.yarin11.com/bilecik/bilecik-seyh-edebali-universitesi-nin-cehresini-degistirecek-h11355.html
Yeni Sakarya Stadyumu Açıldı! (Habertürk)
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Adapazarı ilçesinde 150 milyon lira yatırımla inşa edilen 28 bin 154 kişilik Yeni Sakarya Atatürk Stadı, ligin 7. haftasındaki Sakaryaspor ile Kahramanmaraşspor arasında oynanan maçla taraftara kapılarını açtı.
 
http://www.haberturk.com/yeni-sakarya-stadyumu-acildi-1661154-spor/5 
 
Yeni Sakarya Stadyumu Bugün Açılıyor! (Emlak Kulisi)
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından iki yıl önce Adapazarı ilçesinde inşasına başlanan Yeni Sakarya Atatürk Stadı bugün açılıyor.
Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla inşasına hız verilen stadın yapımı tamamlandı. Yeni Sakarya Stadyumu, Sakarya-Karasu yolunda, şehir merkezine yakın konumda hayata geçirildi. 
128 dönüm arazinin 28 dönümü üzerinde UEFA standartlarına uygun olarak inşa edilen, Yeni Sakarya Stadyumu'nda sosyal donatıların yanı sıra 18 asansör, 29 loca, mescitler, emzirme odaları ve çocuk oyun alanları gibi yerlerde bulunuyor. 
Ayrıca statta 495 kişilik VIP tribünü, 232 loca, 378 kişilik basın tribünü, 150 engelli seyirci koltuğu da mevcut. 
 
https://emlakkulisi.com/yeni-sakarya-stadyumu-bugun-aciliyor/548768
 
Sakaryaspor'un Yeni Stadı Bugün Açıldı! (Geyve Medya)
Sakaryaspor yeni stadının muhteşem bir şhowla açıldı.
TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Sakaryaspor, UEFA standartlarına uygun olarak inşa edilen yeni stadındaki ilk maçına çıktı.Açılış maçının unutulmaz anlarına çok sayıda Geyveli spor severde tanıklık yaptı.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Adapazarı ilçesinde 150 milyon lira yatırımla inşa edilen 28 bin 154 kişilik Yeni Sakarya Atatürk Stadı, ligin 7. haftasındaki Sakaryaspor ile Kahramanmaraşspor arasında oynanan maçla taraftara kapılarını açtı.
 
http://geyvemedya.com/sakaryaspor-stadi-muhtesem-shovla-acildi/
 
Sakaryaspor'un Müthiş Stadyumu Bugün Açılıyor. (As Spor)
Sakaryaspor'un 3 yıldır yapımı devam eden 28 bin 154 koltuk kapasitesine sahip yeni stadyumu tamamlandı.
Sakaryaspor 3 yıldır yapımı devam eden 28 bin 154 koltuk kapasitesine sahip yeni stadyumun tamamlanmasının ardından pazar günü yeni sahasında Kahramanmaraşspor ile ilk karşılaşmasını oynayacak.
 
https://www.aspor.com.tr/galeri/diger/sakaryasporun-muthis-stadyumu-bugun-aciliyor/3
 

Poligon Kültür Merkezi ve Park Projesinin inşaatı başlıyor (HaberTürk)

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki kültürel aktivitelerin merkezi olacak yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Gaziosmanpaşa'yı bir kültür beldesine dönüştürecek Poligon Kültür Merkezi projesinin inşaatında Rumeli Parkı'nın mevcut ekolojik yapısına zarar verilmeyecek. 
Hürriyet Mahallesinde Rumeli Parkı ve Gaziosmanpaşa Belediye Spor Kulübü'nün yerine toplam 3 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilecek kültür merkezinde; kitabevi, sergi salonu, 4 derslik, 6 sinema salonu, fitness salonu, çok amaçlı salonlar, açık-kapalı restoran ve kapalı otopark yer alacak. Gaziosmanpaşa'nın kültürel çehresini değiştirecek ve bir kültür beldesine dönüşmesine büyük katkı sağlayacak projede Rumeli Parkı yenilenerek daha fonksiyonel, daha kullanışlı hale getirilecek.
Proje alanının yaklaşık olarak bin metrekaresi park olarak düzenlenecek ve parkta oyun grupları ve dinlenme alanları olacak. Mevcut ağaçlar ise plantasyon tekniklerine uygun olarak nakledilecek. Proje tamamlandıktan sonra da park alanına yeni ağaçlar dikilecek.
Projeyle mevcut Rumeli Parkı hem daha iyi bir görünüme kavuşacak hem de parkın altına inşa edilecek zemin altı otoparkıyla da çevredeki otopark ihtiyacını karşılayacak.
 
Haberin Devamı; http://www.haberturk.com/yerel-haberler/haber/55124878-poligon-kultur-merkezi-ve-park-projesinin-insaati-basliyor

 

Poligon Kültür Merkezi Ve Park Projesinin İnşaatı Başlıyor (Milliyet Gazetesi)

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki kültürel aktivitelerin merkezi olacak yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Gaziosmanpaşa’yı bir kültür beldesine dönüştürecek Poligon Kültür Merkezi projesinin inşaatında Rumeli Parkı’nın mevcut ekolojik yapısına zarar verilmeyecek.
Hürriyet Mahallesinde Rumeli Parkı ve Gaziosmanpaşa Belediye Spor Kulübü’nün yerine toplam 3 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilecek kültür merkezinde; kitabevi, sergi salonu, 4 derslik, 6 sinema salonu, fitness salonu, çok amaçlı salonlar, açık-kapalı restoran ve kapalı otopark yer alacak. Gaziosmanpaşa’nın kültürel çehresini değiştirecek ve bir kültür beldesine dönüşmesine büyük katkı sağlayacak projede Rumeli Parkı yenilenerek daha fonksiyonel, daha kullanışlı hale getirilecek.
Proje alanının yaklaşık olarak bin metrekaresi park olarak düzenlenecek ve parkta oyun grupları ve dinlenme alanları olacak. Mevcut ağaçlar ise plantasyon tekniklerine uygun olarak nakledilecek. Proje tamamlandıktan sonra da park alanına yeni ağaçlar dikilecek.
Projeyle mevcut Rumeli Parkı hem daha iyi bir görünüme kavuşacak hem de parkın altına inşa edilecek zemin altı otoparkıyla da çevredeki otopark ihtiyacını karşılayacak.
 
Haberin Devamı; http://www.milliyet.com.tr/poligon-kultur-merkezi-ve-park-projesinin-istanbul-yerelhaber-2186492/

 

Gaziosmanpaşa Poligon Kültür Merkezi'nin inşaatı başlıyor! (Emlak Kulisi)

Yatırımlarına son sürat devam eden Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki kültürel aktivitelerin merkezi olacak yeni bir projeyi hayata geçiriyor. İnşa edilen kültür merkezinin inşaatında Rumeli Parkı’nın mevcut ekolojik yapısına zarar verilmeyecek.
Hürriyet Mahallesinde Rumeli Parkı ve Gaziosmanpaşa Belediye Spor Kulübü’nün yerine toplam 3 bin 500 metrekare alan üzerinde hayata geçirilecek kültür merkezinde; kitabevi, sergi salonu, 4 derslik, 6 sinema salonu, fitness salonu, çok amaçlı salonlar, açık-kapalı restoran ve kapalı otopark bulunacak.
Proje alanının yaklaşık olarak 1000 metrekaresi park olacak ve parkta oyun grupları ve dinlenme alanları yer alacak. Mevcut ağaçlar ise plantasyon tekniklerine uygun olarak nakledilecek. Proje tamamlandıktan sonra ise park alanına yeni ağaçlar dikilecek.
Projeyle mevcut Rumeli Parkı hem daha iyi bir görünüme kavuşacak hem de parkın altına yapılacak zemin altı otoparkıyla da çevredeki otopark ihtiyacını karşılayacak.
 
Haberin Devamı; https://emlakkulisi.com/gaziosmanpasa-poligon-kultur-merkezinin-insaati-basliyor/540004

 

Poligon Kültür Merkezi ve Park Projesinin inşaatı başlıyor (Karar.com)

Gaziosmanpaşa’da kültürel aktivitelerin merkezi olacak olan Poligon Kültür Merkezi projesinin inşaatı başlıyor
 
Haberin Devamı; http://www.karar.com/istanbul/poligon-kultur-merkezi-ve-park-projesinin-insaati-basliyor-645691

 

Poligon Kültür Merkezi ve Park Projesinin İnşaatı Başlıyor (Gaziosmanpaşa Belediyesi)

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki kültürel aktivitelerin merkezi olacak yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Poligon Kültür Merkezi… Gaziosmanpaşa’yı bir kültür beldesine dönüştürecek projenin inşaatında Rumeli Parkı’nın mevcut ekolojik yapısına zarar verilmeyecek.

Haberin Devamı; https://www.gaziosmanpasa.bel.tr/index.php?goster=Poligon-Kultur-Merkezi-ve-Park-Projesinin-Insaati-Basliyor